Pääsiäisajan tapahtumat kokosivat kuulijoita Sanan äärelle

Seurakuntamme entinen pastori Jimmy Huhtala viettää pääsiäistä Valkeakoskella yhdessä Satu-vaimonsa kanssa.
Pitkäperjantaina Jimmy ja Satu nauttivat kanssamme pääsiäisaterian. Mirja joukkoineen oli laittanut maistuvaa ruokaa ja sitä oli nauttimassa n. 40 ruokailijaa. Sali täyttyi mukavasta puheensorinasta, sen lisäksi kuultiin Maken musiikkiesityksiä ja Jimmykin jo hieman avasi tulevien saarnojensa sisältöä.

Good Friday -illassa oli kuulijoita rapiat 40, niin nuoria kuin nuorenmielisiäkin. Meri-Helmi Band johdatti ylistykseen ja Jimmy saarnasi.
Myös Good Saturday -ilta ja ylösnousemusjuhla kokosivat väkeä koolle runsain mitoin. Saarnoissa kuultiin Ilmestyskirjan tekstiä: lauantaina Efeson seurakunnalle ja sunnuntaina Laodikean seurakunnalle suunnattuna – kovin tuntui olevan ajankohtaista tekstiä myös Valkeakosken seurakunnalle.
Sunnuntain musiikkivieraana kuultiin Harri Haviaa. Hänen kanssaan lavalle kiipesivät myös Matti Rautiainen ja Petri Laarko. Heidän esittämänsä reippaat kappaleet johdattivat pääsiäisen sanomaan.